Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce třídy

 ŘÍJEN

  • 6.10. -plavání - fotografování

  • 9.10. - Hasík - preventivní program

  • 17. - 18. 10. - školní sběr

  • 27. - 29. 10. podzimní prázdniny

 

ZÁŘÍ

  • 1.9. - slavnostní zahájení školního roku
  • 4.9. - nábor do basketbalu
  • 8.9. - zahájení výuky plavání
  • 18.9. - zahájení výuky náboženství
  • 23.9. - DK - Kocour Modroočko 50 Kč

 

školní rok 2014/2015

 

INDIÁNSKÉ UČENÍ

V únoru do naší třídy vstoupili Indiáni. V pracovních činnostech jsme si vyrobili krásné papírové čelenky. V matematice jsme počítali šípy, totemy a týpíčka, rozkládali na čelenky pera, skládali kanoe jako puzzle. Jako správní Indiáni jsme si dali  běhací diktát. Ve výtvarné výchově jsme malovali svého Indiána, kterému jsme  vymysleli jméno a vlastnosti. Indiánské učení bylo nejenom zábavné, ale získali jsme spoustu nových informací.

 

df-020.jpg

 

 

 

 JABLÍČKOVÝ DEN

 Nastal čas jablíčkových vůní. I v naší třídě 1. B jsme nasáli kousek této podzimní atmosféry. Vše se točilo kolem jablíček. Nejdříve jsme si na nich zopakovali slabiky, pak procvičili matematiku, vystříhali a poskládali ovoce, vyrobili jablíčkové zvířátko a nakonec 1 jablíčko snědli, abychom měli vitamíny. Doma jistě maminka upeče dobrý štrúdl nebo jablkový koláč.

 

 

img_4224.jpg

 

 

UKÁZKOVÉ HODINY

22. října jsme si do třídy pozvali rodiče a prarodiče, abychom jim ukázali, co jsme se od začátku roku všechno naučili. Nejdříve jsme začali jazykem českým a pokračovali jsme druhou hodinou matematikou. Vystřídali jsme spoustu činností a her, a tak nám ty 2 hodiny rychle utekly. Určitě jsme se nenudili ani my ani rodiče.

 

cimg0191.jpg

 

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

17. října jsme navštívili dětské oddělení městské knihovny. Na naší první návštěvě jsme se dozvěděli, k čemu knihovna slouží, jak si můžeme půjčovat knihy, jak jsou knihy v půjčovně uspořádány. Paní knihovnice nám přečetla pohádku o písmenkách a pak jsme si mohli sami knihy prohlédnout a knihovnu si projít. Za dva měsíce se do knihovny vrátíme a možná si už půjčíme první knihu.

 

 

p1050532.jpg    

    

 

SBĚR PAPÍRU

 

 11. a 12. října proběhl školní sběr papíru. Naše třída si napoprvé nevedla vůbec špatně a celkem jsme nasbírali 797 kg papíru. Nejlepší ze třídy je Davídek Michalec, který přinesl 156 kg.

 

 

images.jpg

 

 

 

DEN BEZ AUT

16. září se konal Den bez aut. V 8.30 hod. jsme vyjeli z náměstí vláčkem směr dopravní hřiště. Tu jsme prožili pěknou půlhodinku závody na motokárách a jízdou zručnosti na kole. A kdo byl v závodech na motokárách nejrychlejší? Z chlapců Pepík a z děvčat Danielka a Míša. Všichni jsme to bez úrazu přežili a zpět jsme se vrátili opět vláčkem na náměstí.

 

 

 

p1050459.jpg

 

 

 

ADAPTAČNÍ POBYT

4. září jsme vyjeli do Uh. Hradiště do centra Akropolis na adaptační pobyt. Celý den jsme si užívali i s rodiči. Přivítal nás kapitán na lodi, protože jsme pluli do písmenkové říše, nakreslili jsme všechny námořníky, zahráli si spoustu her na seznámení a spolupráci, vytvořili si společná pravidla a přivítali jsme i krále písmenkové říše. Mezi činnostmi jsme i krásně relaxovali. Rodiče nám pomohli vyzdobit loď a připravili nám překážkovou dráhu. Nakonec bylo sladké překvapení, a to dort pro 1. B. Za vše děkujeme p. psycholožce H. Dvořáčkové a p. uč. Z. Šopíkové, které pro nás tuto akci připravily.

p1050432.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

img_4224.jpg